Sausio 5 d. Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centro ilgametis gydytojas Klemensas Lizdenis atsisveikino su darboviete ir kolektyvu. Gydytojas su šeima gyvena Kretingoje, bet į rajoną dar atvyks – budės Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filiale.

Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Virginijus Kiguolis teigė, kad Klemensas Lizdenis į Skuodą, į pirmą darbovietę, atvyko, baigęs tuometinį Kauno medicinos institutą.  1974-ųjų rugpjūčio mėnesį ir pradėjo dirbti rentgeno kabineto vedėju. Juo dirbo iki 1983-iųjų metų. Po to triūsė Skuodo ligoninės terapijos skyriuje gydytoju terapeutu. Nuo 1985-ųjų iki 2005-ųjų – Terapijos skyriaus vedėjas. Baigęs šeimos gydytojo perkvalifikavimo kursus, 2005-aisiais pradėjo dirbti Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centre bendrosios praktikos gydytoju ir skuodiškius gydė iki 2017 metų sausio 2 d. Gydytojas visą laiką dirbo antraeilėse terapeuto pareigose Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filialo Vidaus ligų skyriuje. Pasak direktoriaus, gydytojas K. Lizdenis rajono gyventojus gydė net 43-ejus metus. V. Kiguolis palinkėjo K. Lizdeniui rašyti gydytojo memuarus auksine plunksna, ir padovanojo simbolinį rašiklį. „Tegul ši dovanėlė primena mūsų kolektyvą, čia praleistus metus ir jaunystę“, – sakė Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius.

Skuodo rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė teigė, kad kiekvienas sąžiningai atliekamas darbas  yra naudingas, vadinasi, vertas pagarbos. „Jūsų gebėjimai priimti teisingus sprendimus, stiprus pareigos jausmas ir atsakingas požiūris į darbą, diena iš dienos jus skatino vykdyti kilnią misiją – saugoti žmogaus sveikatą ir gyvybę, padėti išgyventi, palengvinti ligų sukeltas dvasines ir fizines kančias. Jūs darėte tai, kuo tikėtoje, ir tikėjote tuo, ką darėte, todėl jūsų profesionalaus darbo pavyzdys liudija, kad būti geru savo srities specialistu galima tik daug ir nuoširdžiai dirbant. Tegul ilgametė darbo patirtis ir pokyčiai profesinėje veikloje jus skatina surasti naujas savirealizacijos erdves ir kurti naujus gyvenimo planus. Telydi jus didžiausia sėkmė“, – teigė vicemerė, kuri kartu su savivaldybės gydytoju Pauliumi Poškiu, padėkoję už ilgametį ir nuoširdų darbą, įteikė K. Lizdeniui padėkos raštą ir gėlių.

Kolegos palinkėjo gydytojui Klemensui geros sveikatos, išlikti ir toliau jaunatviškam, dėkojo už tai, kad gydė jų šeimų narius. „Jūs buvote tėviškas, patariantis, parodantis, vienintelis daktaras, kuris visą laiką mane palaikė, davė patarimų... Dievo palaimos tolimesniame gyvenimo kelyje, ačiū Jums“, – padėkojo  gydytojas Žilvinas Nekrošius.

Skuodo rajono savivaldybės tarybos narys, buvęs pacientas Juozas Vyšniauskas teigė, kad Klemensas, kaip ir jo žmona, kilę nuo Viekšnių, todėl seniai pažįstamas ir palinkėjo, kad ir Kretingoje jis turėtų savo mėgstamus dviračių ir bėgimo takus.

Pasak ilgamečio gydytojo K. Lizdenio, jis gal dar nebūtų „pabėgęs“ iš Skuodo, bet jau penktus metus su šeima gyvena Kretingoje. „Daktaro darbas kartais yra toks pripuolamas, kartais atrodo nepamatuotas morališkai ir psichologiškai. Pavyzdžiui, statybininkas pastatė ligoninę – visi mato pastatą, ir jo vaikai ją matys. Mes nustatome ligas, gydėme ligonius, pailginome jų gyvenimą, bet visi mūsų darbai yra užkasami. Per 43-ejus metus gydžiau dvi kartais – senelius ir tėvus. Mirties liudijimai išrašyti. Mane tai veikia, kaip toje pačioje vietoje gyvenantį. Eini gatve per Skuodą, žinai, jog tame ar kitame name gyveno buvęs pacientas, kurio jau nebėra. Kretingoje vaikštau, atrodo visi gyvi, visi gyvena“, – teigė gydytojas, prieš keletą dešimtmečių į Skuodą atvykęs jaunas ir nevedęs specialistas. „Institutą baigiau anksti, nes šešiolikmetis į jį įstojau, o vidurinę – per 10 metų. Man visuomet patiko diagnostika. Darbas sekėsi, nors buvo nelengva. Kai pradėjau dirbti, nebuvo nieko. Viskas buvo diagnozuojama rentgenu. Buvau pastebėtas administracijos – persikvalifikavau į terapijos specialybę. Kai pradėjau dirbti skyriuje, bėgdavau ir naktimis. Būdavo, prisireikdavo defibriliuoti (atstatyti širdies ritmą. – R. R.), nesant reanimacijos... Pasitaikė visokių atvejų. Dabar yra Jūrininkų ligoninė, kurioje gydomi ligoniai su širdies patologija, kompiuteriai... Anuomet visi infarktai, insultai gulė ant mūsų pečių...“, – prisiminė gydytojas. K. Lizdenis, kuris rajone buvo ir pirmasis echoskopuotojas, 20 metų tyrė skuodiškius, būsimoms mamoms nustatydavo į pasaulio ateisiančio vaikelio lytį.

Gydytojas K. Lizdenis teigė, kad kolektyve stengėsi sutarti ir tai jam sekėsi, o kolegoms palinkėjo to paties – atiduoti viską, ką Dievas davė, ir tuomet būsi laimingas. Lizdenis – sveikos gyvensenos propaguotojas. Šią žiemą žada slidinėti Alpėse, mėgsta bėgioti (nubėga 10 kilometrų) ir kaip pats sakė, dar neturi kompensuojamų vaistų paso, tad sveikata nesiskundžia. „Ačiū jums visiems, kad esate. Iš Skuodo išsivežu pačius geriausius prisiminimus. Nelinkėčiau niekam dirbti iki gyvos galvos, reikia šiek tiek pagyventi senatvėje dėl savęs“, – teigė gydytojas, kuris mėgsta keliauti, sportuoti, dainuoti ir bitininkauti.

 Rūta RONKAUSKIENĖ 

comments powered by Disqus