Iliustracija informacijai apie odontologijos paslaugas Nr. 2

Mieli tėveliai, kviečiame registruoti savo vaikučius pas gydytoją odontologą profilaktinei programai.

Dantų ėduonis – tai vaikų tarpe labai paplitusi liga, todėl yra ieškoma efektyviausių būdų, kaip su šia liga kovoti. Viena iš dantų ėduonies profilaktikos priemonių yra – dantų silantai.
Silantai – tai dantų anatominius plyšius – vageles ir duobeles – hermetizuojančios medžiagos, skirtos šių sričių ėduonies profilaktikai.

Mūsų įstaigoje dantų dengimo silantais procedūrą atlieka gydytojai odontologai. Vaikams nuo 6 iki 14 metų ši procedūra atliekama nemokamai pagal Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis prevencinę programą.

Dantų silantai – būdas išvengti ėduonies.
Anatomiškai krūminiai ir prieškrūminiai dantys turi daug duobelių ir vagelių, kuriose gali užsilaikyti apnašas. Šepetėliu išvalyti šias vietas yra sudėtinga, todėl tai yra puiki terpė kauptis bakterijoms ir formuotis ėduoniui.

Silantai tai plombinė medžiaga, kuria užliejamos dantų vagelės. Taip sukuriamas mechaninis barjeras, apsaugantis danties paviršių nuo žalingo burnos bakterijų poveikio, jų gaminamų rūgščių. Taip pat silantuose esantis fluoridas dalyvauja emalio mineralizacijoje. Tyrimais nustatyta: laiku padengus vaikų dantis silantais, galima išvengti apie 80 proc. dantų ėduonies atvejų.
Silantais dažniausiai dengiami nuolatinių krūminių ir prieškrūminių dantų kramtomieji paviršiai. Kartais gali būti dengiamos viršutinių priekinių dantų vagelės iš gomurio pusės. Taip pat silantais gali būti dengiami ir pieniniai krūminiai dantys.
Dažniausiai ši procedūra atliekama 6-14 metų vaikams. Silantais geriausia dengti vos išdygusius dantis, kai vagelės yra sveikos, o dantys mažai mineralizuoti ir lengviau pažeidžiami ėduonies.
Dantų dengimo silantais metodika nesudėtinga, trumpa ir neskausminga. Silantais padengtų dantų kontrolė atliekama po 3 mėn., vėliau kiekvieno profilaktinio vizito metu.

Taigi dantų dengimas silantais yra veiksminga profilaktinė procedūra, kuria siekiama užkirsti kelią dantų ėduonies atsiradimui. Svarbu reguliarūs apsilankymai pas gydytoją odontologą, kurių metu įvertinama ar jau galima dengti dantis silantais, taip pat jei reikia atliekama jau esančių silantų pataisa.

Parengė: gyd. vaikų odontologijos rezidentė Aušra Višinskaitė
Med. m. dr. gyd. vaikų odontologė Rūta Žaliūnienė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite