Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose

 VšĮ Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centras teikia Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose (ASPN). Tai asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos pacientų namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų prieinamumą, tęstinumą, tenkinant paciento slaugos poreikius namų sąlygomis, skatinant paciento savirūpą bei gerinant paciento gyvenimo kokybę.

Ambulatorinės slaugos paslaugas teikia specialistų komanda:

– Slaugytojas – pagal gydytojo paskyrimą atlieka injekcijas, lašinės prijungimą, priežiūrą ir lašinę infuziją kateteriu; paima kraują, šlapimą ir kt. laboratoriniams tyrimams; atlieka elektrokardiogramą, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą (stomų priežiūrą), matuoja AKS, pulsą ir kt.

– Kineziterapeutas – atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, įvertina ir gydo raumenų, sąnarių ir nervų funkcijos sutrikimus. Kineziterapeutas specifiškai gali padėti palengvinti judesius ir funkciją, sumažinti skausmą, padidinti judėjimo potencialą. Kineziterapeutas taip pat moko ir padeda prisitaikyti bei kompensuoti dėl ligos ar traumos prarastas funkcijas.

– Slaugytojo padėjėjas – atlieka pragulų profilaktiką, užtikrina higienines asmens reikmes (išmaudo ar padeda išsimaudyti pacientui, prižiūri nagus, keičia sauskelnes, lašina lašus, prižiūri burnos ertmę ir pan.), pagal slaugytojo paskyrimą tvarko paciento sekretą ir išskyras (keičia šlapimo surinktuvus, padeda pacientui naudotis tualetine kėde ir pan.) ir kt.

Ši komanda teikia ne tik profesionalias slaugos paslaugas, informaciją apie socialinę pagalbą, tačiau apmoko pacientą slaugantį asmenį, kaip tinkamai naudotis slaugos priemonėmis, slaugos ir kineziterapijos pagrindų, kas padėtų užtikrinti gerą paciento sveikatą bei padėtų jaustis tvirčiau slaugos proceso metu.

Kas gali gauti slaugą namuose?

– asmenys, kuriems pagal Slaugos paslaugų poreikio vertinimo klausimyną yra nustatytas mažas, vidutinis ar didelis slaugos poreikis. Slaugos paslaugų poreikį pagal Slaugos paslaugų poreikio vertinimo klausimyną nustato su paciento šeimos gydytoju dirbantis slaugytojas;

– asmenys, kuriems po suteiktų dienos chirurgijos paslaugų, išlieka sutrikęs gebėjimas savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir yra reikalinga pooperacinė slauga namuose.

Kur kreiptis, kad gaučiau slaugą namuose?

Siuntimą ambulatorinėms slaugos paslaugoms namuose išrašo paciento šeimos gydytojas. Pacientas turį kreiptis į šeimos gydytoją arba su juo kartu dirbantį slaugytoją.

Kiek laiko šios paslaugos gali būti teikiamos?

Paslaugos yra teikiamos tol, kol jos yra reikalingos pagal slaugos poreikio lygį.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite